LOCURI DE JOACĂ VANDALIZATE. ADP, APEL CĂTRE CETĂȚENI

Stiri

Administrația Domeniului Public Pitești a intervenit cu o echipă pentru reparații la două locuri de joacă din cartierele Trivale și Războieni unde s-au constatat vandalizări ale unor echipamente destinate copiilor.

În primul caz, la locul de joacă din strada Oituz, bl. C9, cartier Războieni, a fost rupt un echipament pe arc elicoidal tip labirint, fiind nevoie de înlocuirea acestuia.

Și în cartierul Trivale, în spatele Școlii Mircea cel Bătrân, Nr 13, au fost distruse obiecte de mobilier urban, iar un echipament de joacă tip căluț a fost, de asemenea, complet rupt.

Cele două locuri de joacă vandalizate au fost complet reabilitate și echipate în 2017, fiind printre cele mai moderne din Pitești.

ADP Pitești face apel către cetățeni să dea dovadă de civism și să anunțe autoritățile în cazul în care sesizează asemenea acte care aduc prejudicii bunului public (Poliția Locală- telefon: 0248210230; 0348911

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

20 − 13 =