FC ARGEȘ A ÎNVINS POLI IAȘI, SCOR 2-1

Stiri

FC Argeș a învins-o Poli Iași, scor 2-1, și speră în continuare la un loc de play-off în Liga 1.

FC Argeș a trecut peste eșecul categoric de runda trecută, 0-5 cu CFR Cluj. Piteștenii au deschis rapid scorul. Frăsinescu a comis o gafă impardonabilă în minutul 6, când l-a doborât în careu pe Meza Colli. Golgeterul Cephas Malele a transformat cu siguranță. Tot el a semnat și reușita de 2-0, în al doilea minut al reprizei secunde. A preluat între apărătorii centrali adverși, șutat la colțul scurt și a ajuns la 10 reușite stagionale.

Duranovic, atacantul oaspeților, a stabilit rezultatul final în minutul 88, când a șutat slab din 4 metri, dar i-a păcălit pe apărătorii adverși.

FC Argeș urcă până pe locul 8 în Liga 3, cu 33 de puncte, la 4 lungimi de play-off. Poli Iași rămâne ultima în Liga 1. Moldovenii au 11 meciuri consecutive fără victorie, perioadă în care au obținut doar două puncte.

(Sursa: GSP.ro)