FC ARGEȘ, PRIMA VICTORIE ÎN DEPLASARE, CU FC BOTOȘANI!

Sport

Astăzi, în Casa Liga 1, etapa a 16-a, pe stadionul municipal din Botoșani, a avut loc meciul de fotbal dintre FC Botoșani și F.C. Argeș, meci transmis în direct pe Digi Sport, Look TV și Telekom Sport, încă în absența, ABERANTĂ, a spectactorilor (care ar putea sta distanțați, nu se mai fac partide cu zeci de mii de spectatori, ca pe vremuri, dar dacă așa vrea Raed Arafat, așa facem, cu galeriile dincolo de garduri! Echipele de start:

FC Botoșani: Hidajet Hankik – Cristopher Braun, Denis Haruț, Andrei Chindriș, Marcel Holzmann – Eduard Florescu, Jonathan Rodriguez(cpt), Hervin Ongenda – Mahmoud AL Mawas, Youssef Toutouh, Andrei Tîrcoveanu. Antrenor: Mihai Ciobanu.

FC Argeș: Alexandru Greab – Andrei Tofan, Luka Maric, Silvain Deslandes, Nicolae Mușat – David Meza Colli, Ionuț Șerban(cpt)- Stephan Drăghici, Alexander Maes, Cristian Cosmin Dumitru – Mediop Ndiaye. Antrenor: Mihăiță Ianovschi.

Arbitru a fost Mihai Florin Marcu. La pauză, scorul a fost egal, 0-0. În ultimul minut de joc, pentru FC Argeș a marcat Deslandes(min.90+2)! E prima victorie în deplasare!