VIITORUL CONSTANȚA – FC ARGEȘ: 1-0 (0-0)

Sport

Astăzi, în Casa Liga 1, Play-out, etapa a 7-a, a avut loc meciul dintre Viitorul Constanța – FC Argeș, meci desfășurat pe stadionul „Academia Gheorghe Hagi” din Ovidiu și transmis în direct pe Digi Sport, Look Sport și Telekom Sport.

Viitorul Constanța: Valentin Cojocaru – Răzvan Grădinaru, Sebastian Mladen(cpt), Alin Dobrosavlevici, Radu Boboc – Andrei Ciobanu, Constantin Grameni – Aurelian Chițu, George Ganea, Santos Joalisson. Arbitru: Horațiu Feșnic.

Malele s-a aflat în primul 11 argeșean, alături de Greab, Tofan, Boldor, Deslandes, De Jonghe, Dumitru, Meza Colli, Șerban, Grecu și Teles.

Prima repriză s-a terminat la egalitate, 0-0. Dar la începutul reprizei a doua, min. 48., a marcat, pentru Viitorul Contanța, Artean.

FC Argeș are în continuare emoții pentru Liga 1!