AMICAL FC ARGEȘ- ACADEMICA CLINCENI, 1-4

Sport

După ce la 13 decembrie 2020 a avut loc meciul oficial Academica Clinceni – FC Argeș, terminat cu 1-0 pentru gazde, astăzi, în perioada de cantonament, a avut loc un amical între cele două echipe. De data aceasta, rezultatul a fost dezastruos pentru FC Argeș, de 1-4  (0-2 la pauză).

Au marcat: Mediop (min.95) / Jutric (min.17), Tănase (min.28), Achim (min85), Adi Popa(min.87)

FC Argeș, I repriză : Greab – Tofan, Turda, Deslandes, Serbanica – Serban, Panait – Drăghici, Nastasie, Tudor – Barbu. Antrenor: Andrei Prepelita.

FC Argeș, a II- a repriză: Micle – Oprescu, Maric, Leca, Mușat- Meza Colli, Maes – Popa, Sin, Dumitru – Mediop. Antrenor: Andrei Prepelita.

Antrenorii celor două echipe au stabilit să se joace două reprize a câte 50 de minute fiecare.